Płyta liściasta

Produkcja płyty liściastej:

  • blaty meblowepłyta liściasta4.jpgpłyta liściasta3.jpgpłyta liściasta 1.jpg
  • fronty meblowe
  • stopnie schodowe
  • podesty
  • parapety

 

 

Tarcica liściasta przeznaczona na płytę stolarską. Po wysuszeniu jest sortowana i manipulowana wstępnie na długości (eliminowanie wad). Następnie tarcica rozcinana jest na wielopiłach i jednocześnie sortowana wg długości i jakości.

Fryzy najlepszej jakości strugane są na strugarkach czterostronnych sześcio, siedmio lub ośmiowrzecionowymi (w zależności od potrzeb) struganie fryzów prowadzone jest w sposób profesjonalny ze szczególną uwagą na zachowanie kątów i niedopuszczeniu do podcięć i innych wad.

FODPIK posiada numeryczne ostrzałki LAKFAM KOWARY do głowic strugarskich oraz pozostałe wymagane przyrządy podnoszące jakość struganych fryz.

Wystrugane fryzy manipulowane są na dwóch optymalizerkach DIMTER OPTICUT (fryzy krótkie o różnych długościach łączone są na mikrowczepy i kolejny raz strugane oraz optymalizowane).

Gotowy materiał transportowany jest na halę produkcyjną gdzie przygotowuje się go do klejenia.

Fryzy układane są ze szczególną dokładnością oraz uwzględnieniem koloru i rysunku drewna.

Przygotowane formaty układane są na ruchomym stole i transportowane na kolejny przenośnik prasy KALLSOE, który podaje fryzy do nakładarki kleju. Po odliczeniu zaprogramowanej fryzy, układa je w żądane formaty i załadowuje w automacie do prasy. Prasa w odpowiedniej temperaturze przez kilka minut łączy fryzy w zaprogramowane formaty po czym automatycznie rozładowuje płyty na układarkę, która samoczynnie układa je na palecie.

Prasa KALLESOE jest linią najwyższej jakości o dużej wydajności z zachowaniem dużych nacisków górnych i bocznych co pozwala na utrzymanie wysokiej jakości produkcji.

FODPIK posiada dwie linie klejenia KALLESOE.

Kolejną czynnością jest szlifowanie, itd.