Płyta iglasta

Produkcja płyty iglastej:

  • elementy konstrukcyjne meblipłyta iglasta 6.jpg
  • fronty meblowepłyta iglasta 2.jpgpłyta iglasta.jpg
  • blaty meblowe
  • schody
  • parapety
  • podesty
  • półki

 

 

 

Tarcica iglasta przeznaczona na płytę stolarską po oberżnięciu na wielopiłach manipulowana jest na linii optymalizacyjnej TM System lub na dwóch mniejszych liniach optymalizacji DIMTER OPTICUT.

Pakiety tarcicy dostarczane są na halę produkcyjną, podstawione pod lamelarkę WEINIG HYDROMAT, która automatycznie pobiera materiał podając go do strugarki gdzie zostaje wystrugana z czterech stron. Następnie rozcina się lamele i jeszcze raz (w celu uzyskania idealnej jakości) struga z dwóch stron po czym automatycznie lamele zostają ułożone na palecie, która po załadunku mechanicznie zostaje rozładowana z linii.

Możliwości tej linii to 18 mb/min a więc ok. 6 m³/godzinę (obliczono przy materiale 5 cm x 15 cm).

Kolejnym krokiem jest dostarczenie lameli na linię klejenia płyt KALLESOE.

FODPIK posiada dwie niezależne linie. Jedna z nich jest bezpośrednio sprzężona z liną produkcji lameli co pozwala na bezpośrednie dostarczenie lameli z lamelarki na stół prasy. Tam następuje odsortowanie nieprzydatnego materiału a następnie lamele zabierane są automatycznie ze stołu. Po nałożeniu kleju, poukładane są formaty żądanych płyt i załadowane w automacie do prasy gdzie wspomagane nastawioną temperaturą przez kilka minut łączą się w zamówione płyty. Po sklejeniu automatycznie wysunięte są z prasy na układarkę płyt, która samoczynnie układa je na palecie.

Prasa KALLESOE w ciągłej pracy wykonuje ok. 15-20 cykli na godzinę co pozwala przeciętnie uzyskać od 3 m³ do 4 m³ gotowych płyt przez 1 godzinę (obliczono przy grubości płyty # 22 mm).

Kolejną czynnością jest szlifowanie wyprodukowanych płyt. W tym celu zainstalowano linię szlifierską BUTFERING, której możliwości to jednoczesne szlifowanie dwóch powierzchni płyt. Maszyna ta wyposażona jest w trzy agregaty szlifujące (wał stalowy, wał gumowy, trzewik) oraz ostatni szczotka odpylająca. Taka sama kombinacja jest na obu szlifierkach (góra i dół). Wydajność tej linii to przeciętnie 6 – 8 m/minutę przy pełnej szerokości 1.100 mm.

Ostatnią czynnością w tej produkcji jest pakowanie.

Formatki, które są przeznaczone do pakowania indywidualnego pakowane są na linii pakowniczej GRASO gdzie są owinięte folią termokurczliwą. Do każdej płyty dołączona jest karta informacyjna z podanymi wymiarami, przeznaczeniu, przechowywaniu, itd. Takie pakowanie pozwala na obejrzenie rysunku drewna z każdej strony i chroni płytę przed zanieczyszczeniem oraz wpływem innych warunków.

Dodatkowo każda paleta może zostać zawinięta stretchem na specjalnej owijarce.

Całość produkcji jest automatyczna, prowadzona w nowoczesnej technologii co gwarantuje najlepszą jakość.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.